Bydgoszcz – Jak zorganizować pogrzeb?

pogrzeb w bydgoszczy

Śmierć bliskiej osoby to jedna z najtrudniejszych sytuacji, z jakimi zmagamy się w swoim życiu. Pomimo bólu i cierpienia jaki odczuwamy, koniecznym jest załatwienie rozmaitych formalności, dzięki którym możliwe będzie zorganizowanie godnego pochówku dla bliskiej nam osoby. W tym artykule powiemy o tym, jak zorganizować pogrzeb w Bydgoszczy.

Po pierwsze uzyskanie karty zgonu

W pierwszej kolejności koniecznym jest uzyskanie karty zgonu. Jeżeli dana osoba zmarła w domu, wówczas należy wezwać lekarza rodzinnego lub dyżurującego w porze nocnej, aby taki dokument wystawił. Na podstawie wyżej wspomnianego zakład pogrzebowy pogrzebyfordon.pl może odebrać ciało i przewieźć je do kostnicy. Jeżeli do zgonu doszło w szpitalu, wówczas kartę zgonu wystawia lekarz prowadzący. Jeśli dana osoba zmarła z przyczyn nienaturalnych, a ciało znajduje się w Zakładzie Medycyny Sądowej, wówczas koniecznym jest uzyskanie od prokuratury zezwolenia na wydanie zwłok.

Po drugie formalności urzędowe i uzyskanie aktu zgonu

Po uzyskaniu karty zgonu, kolejnym krokiem jest zgłoszenie informacji o śmierci do Urzędu Stanu Cywilnego. Na tej podstawie wyżej wspomniany Urząd wyda akt zgonu, który umożliwi zorganizowanie pochówku. Żeby uzyskać akt zgonu, koniecznym jest udanie się do Urzędu z kartą zgonu, dowodem osobistym osoby zmarłej, dowodem współmałżonka osoby zmarłej oraz dowodem osobistym osoby, która ten zgon zgłasza.

Po trzecie organizacja pogrzebu

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest skorzystanie ze wsparcia zakładu pogrzebowego. Na rynku dostępne są rozmaite zakłady pogrzebowe, nie mniej jednak warto postawić na ten, który cieszy się najlepszą opinią. Pracownicy zakładu, pomogą w załatwieniu wszystkich formalności związanych z pochówkiem. Dodatkowo, mogą służyć także pomocą podczas uzyskiwania zasiłku pogrzebowego. W takiej chwili jest niezwykle ważne, aby móc liczyć na wsparcie i mieć poczucie, że zostanie się wyręczonym w tak trudnym momencie w życiu. W związku z powyższym, niewątpliwie warto nawiązać taką współpracę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
3 lat temu

Na serwisie funer znajda Państwo informacje i opinie o zakładach pogrzebowych z Bydgoszczy.