GLOB a międzynarodowy transport zwłok

usługi pogrzebowe

Wielokrotnie powtarza się, że śmierć nie ma względu na osobę. Idąc tym tropem pojmiemy również, że żadną przeszkodą nie jest dla niej miejsce pobytu. Nie ma znaczenia, czy śmierć dosięgnie nas w domu, pracy, w naszym lub obcym kraju. Jednakże miejsce zgonu z pewnością ma znaczenie dla bliskich.

Śmierć poza granicami kraju

We współczesnych czasach, kiedy granice państw niemalże przestały być istotne, wykształciło się pojęcie kosmopolityzmu. Jego zwolennicy nie uważają się za obywateli jednego konkretnego kraju, lecz całego świata. Takiemu przekonaniu z pewnością sprzyjają wszelkie krótko-, a także długoterminowe wyjazdy z kraju. Jedni przekraczają granicę w celach urlopowych, inni wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszych zarobków bądź warunków do życia. I chociaż opuszczając ojczyznę absolutnie nie myślimy o śmierci, nie ulega wątpliwości, że człowiek może umrzeć wszędzie.
Dla bliskich śmierć zawsze jest wielkim przeżyciem. Doświadczeniem związanym z mnóstwem negatywnych emocji oraz odczuć, ale także całą masą formalności. Te z kolei zdają się mnożyć w chwili, gdy nasz zmarły w chwili zgonu znajdował się w jakimkolwiek innym miejscu niż ojczyzna. Chcąc pochować ukochaną osobę blisko, należy zagłębić się w temat związany ze sprowadzeniem zwłok do kraju.

Transport zwłok Anglia – Polska

Jako że obecnie wielu Polaków przebywa w Anglii, jak również wielu tam umiera, koniecznym stało się utworzenie pewnych procedur. To właśnie z nimi wiąże się sprowadzenie zwłok z Anglii. Należy wziąć pod uwagę szereg dodatkowych formalności, które muszą zostać dopełnione, aby przetransportowanie zwłok było w ogóle możliwe. Jedną z nich jest uzyskanie zgody starosty bądź prezydenta miasta, gdzie planowane jest pochowanie zmarłego. Jednocześnie niezbędnym jest zaświadczenie wydane przez Konsulat RP w Anglii dotyczący przewozu zwłok lub prochów na teren kraju. Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych zaświadczeń może dojść do przewozu. Oczywiście warto wcześniej wybrać odpowiednią do tego celu firmę. GLOB działa na terenie całej Polski od lat, specjalizując się w zakresie tak delikatnego transportu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4 lat temu

Transport zwłok to skomplikowana procedura, dobrze że mamy specjalistów w tej dziedzinie

3 lat temu

Bardzo podoba mi się ten Wasz serwis jest MEGA!

3 lat temu

Ja sprowadzałem ciało Taty z Anglii przez ta firmę – polecam