Jak odbywa się transport zwłok z Niemiec?

sprowadzenie zwłok z niemiec

Wielu Polaków z różnych względów przebywa w Niemczech. Wspaniale, jeżeli dzieją się tam tylko pozytywne życiowe wydarzenia, które przynoszą radość zarówno emigrantowi, jak też rodzinie i przyjaciołom w Polsce. Niestety, w życiu nie zawsze bywa kolorowo. Zdarza się, że członek rodziny lub przyjaciel umiera na emigracji i bliscy stoją przed koniecznością transportu zwłok do kraju.

Transport zwłok z Niemiec

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że sprowadzenie zwłok z innego kraju nie jest sprawą prostą. Wiele osób ma problemy ze sprawami związanymi z pochówkiem w swoim kraju. Niektóre przepisy wydają się niejasne, nie wszystko jest zrozumiałe. Czasem trzeba porozumieć się z urzędnikami albo z przedstawicielami Kościoła, jeśli pogrzeb ma być wyznaniowy. A co dopiero, jeżeli trzeba sprowadzić zwłoki z innego kraju, nawet jeżeli jest to kraj – sąsiad i kraj należący do Unii Europejskiej. Niewiele zmienia to dla pogrążonej w bólu rodziny. W takich chwilach potrzeba przewodnika, osoby albo instytucji, która wspomoże w załatwieniu różnych formalności i wskaże kolejne kroki, wskaże ścieżkę, którą trzeba podążać, aby dojść do celu, jakim jest pochowanie ciała albo prochów w Polsce.

Sprowadzenie zwłok i pochówek

Sprowadzenie ciała zmarłego z Niemiec do Polski wymaga wielu formalności. Istnieje bariera językowa. Wielu Polaków nie mówi po niemiecku na tyle płynnie, by porozumieć się w sprawach administracyjnych. Dlatego warto mieć zaufaną osobę, która pomoże w całym procesie. Transport-zwlok-z-niemiec.pl to firma godna zaufania, która przeprowadzi rodzinę lub innych bliskich przez te trudne chwile. Cena zawsze ustalana jest indywidualna a usługi są świadczone na najwyższym poziomie z poszanowaniem godności Zmarłego. Załatwienie pełnej dokumentacji, w tym aktu zgonu oraz zgody na transport zwłok lub prochów to standardowa procedura. Warto powierzyć takie zadanie profesjonalistom, ponieważ rzecz dotyczy naprawdę ważnych chwil w życiu rodziny. Nie ma tu miejsca na błędy i niedopatrzenia, trzeba poważnie podejść do zadania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments