Jak przebiega kremacja zwłok w Anglii?

transport zwłok z Anglii

Osoby zmarłe na terytorium Anglii często transportowane są do Polski. Trzeba jednak mieć świadomość, że generuje to ogromną ilość formalności. Nie można także zapomnieć o wysokich kosztach – nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Właśnie dlatego lepszym rozwiązaniem jest kremacja ciała w Wielkiej Brytanii. Renomowany zakład pogrzebowy (kremacja-zwlok.co.uk) udzieli kompleksowego wsparcia, co stanowi spore odciążenie dla żałobników.

Przygotowanie do kremacji

Kremacja na terenie Anglii przebiega niemal tak samo, jak w każdym innym państwie. Ważne jest to, aby odpowiednio przygotować zmarłego do tego procesu. Przede wszystkim ważne jest to, aby wybrać ubrania, które w stu procentach ulegną spopieleniu. Niezbędna jest także specjalna trumna kremacyjna, która musi być wykonana z naturalnych tworzyw. Nie może być ona pokryta np. lakierem, który utrudniłby proces kremacji. Przedsiębiorstwo pogrzebowe działające na terenie UK zadba o to, aby cała procedura odbywała się w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami.

Wybór urny

Prochy zmarłego przesypywane są do wcześniej zakupionej urny. Wybór produktów jest bardzo szeroki, a więc wszystko zależy od posiadanego budżetu. Dostępne są zarówno proste oraz minimalistyczne modele, jak i bogato zdobione. W przypadku problemów z doborem właściwej urny warto jest skorzystać z doradztwa doświadczonych fachowców. Jest to najprostsza opcja dla tych, którzy chcą uniknąć dodatkowych kosztów. Trzeba dodać, że prochy zostaną przewiezione, a następnie pochowane w wybranej urnie.

Transport zmarłego

Transport urny do Polski nie stanowi żadnego problemu. Jest on o wiele tańszy, niż w przypadku przewozu ciała. Plusem jest fakt, że nie ma konieczności wykorzystywania specjalnego pojazdu. Bardzo często możliwe jest zastosowanie zwykłego samochodu osobowego. Wszystko to redukuje ponoszone koszty. Usatysfakcjonuje to tych, którzy planują transport zmarłego do rodzinnego kraju. Wyspecjalizowani fachowcy pomagają również w dopełnieniu formalności, które należy dopełnić. Mowa tutaj o np. uzyskaniu niezbędnych zezwoleń. Istnieje możliwość organizacji własnego transportu. Alternatywą jest pomoc zakładu pogrzebowego, który weźmie na siebie tę kwestię.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments