Jak przebiega kremacja zwłok?

kremacja

Kremacja zwłok to proces, który przebiega zgodnie z obowiązującymi normami oraz standardami. Należy zaznaczyć, że usługa ta realizowana jest wyłącznie przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Wrocław krematorium posiada zwykle osobną salę pożegnań, dzięki czemu rodzina może pożegnać zmarłego przed spopieleniem zwłok. Coraz częściej zakłady pogrzebowe posiadają własne krematorium, co znacząco przyspiesza organizację pochówku, a także minimalizuje ilość formalności.

Przygotowanie ciała

Kremacje nie wymagają aż tak zaawansowanego przygotowania, jak tradycyjna forma pochówku. Przekłada się to na niższe koszty. Oczywiście nie oznacza to, że ciało zmarłego nie wymaga wykonywania żadnych zabiegów. Zwykle jednak rezygnuje się z zabiegów kosmetycznych, które mają na celu poprawę wyglądu zewnętrznego zmarłego. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna – wiele zależy od tego, czy rodzina zdecydowała się na ostatnie pożegnanie przez kremacją, czy też nie. Trzeba podkreślić, że nie jest ono obowiązkowe. Niektórzy wolą nie oglądać zmarłego w trumnie i jest to całkowicie zrozumiałe.

Trzeba wiedzieć, że ciało, które zostanie poddane spopieleniu nie może być ubrane w standardowe ubrania. Wynika to z faktu, że mogłyby się one nie spalić. Właśnie dlatego zmarły jest jedynie ubierany w „szatę” wykonaną z odpowiedniego materiału.

Spopielenie zwłok

Ciało wkładane jest do trumny, która musi być wykonana w stu procentach z ekologicznych materiałów. Zazwyczaj jest to drewno, ale w sprzedaży można znaleźć również tańsze modele z m.in. wikliny, czy też tektury. Następnie trumna ze zmarłym wkładana jest do pieca kremacyjnego. Prochy przesypywane są do urny.

Uroczystość pogrzebowa przebiega tak samo, jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Jedyną różnicą jest to, że w grobie będzie spoczywać urna, a nie trumna. Jeśli chodzi o koszty, to pogrzeb z kremacją jest nieco droższy. Usługa spopielenia zwłok jest dodatkowo płatna (zwykle 400-500 zł). Nieco tańsza jest jednak obsługa uroczystości pogrzebowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Na tej stronie są informacje o zakładach pogrzebowych z Wrocławia i okolic – wszystko w jednym miejscu.

3 lat temu

Tu jest kolejna strona www tej formy o której piszecie!

3 lat temu

Kolejna strona internetowa firmy o której psizecie