Jak zostać pochowanym w Krakowie.

zakład pogrzebowy kraków

Kraków nazywany jest królewskim miastem i nic dziwnego – przecież kiedyś był stolicą Polski. W kronikach Krakowa znajdziemy znane nazwiska osób znanych nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Nie ma drugiego takiego miasta! Oczywiście, zdroworozsądkowo patrząc, tak można by powiedzieć o praktycznie każdym mieście w Polsce, bo każde ma coś, co je wyróżnia i czyni indywidualnym. Kraków jednak zgromadził na 326,85 km 2 takie bogactwo niepowtarzalnych elementów z różnych dziedzin, że można powiedzieć ze stuprocentową pewnością „Kraków jest tylko jeden!” To idealne miejsce do pracy i odpoczynku, do karmienia się strawą materialną i duchową… Czy więc można się dziwić, że z Krakowem właśnie nadal wiąże swoje życie zawodowe i prywatne tylu przedstawicieli świata polityki, kultury, sztuki, religii, biznesu?…

Wiadomo, że znane nazwiska przyciągają kolejne znane nazwiska. Kto raz zakochał się w Krakowie szybko dochodził do wniosku, że jest to miłość z wzajemnością – i to dodatkowo po grób, także w dosłownym tego słowa znaczeniu. To dlatego z pomników na krakowskich cmentarzach i innych nekropoliach też można wiele wyczytać z historii miasta i regionu… Wystarczy wspomnieć kilka nazwisk o niekwestionowanej sławie: Zbigniew Wodecki, Andrzej Wajda, Piotr Skrzynecki, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska… można tak wymieniać długo i o każdej z osób napisać niejedną książkę. Zostali oni pochowani właśnie w Krakowie.

Ci, którzy za życia byli jasną gwiazdą grodu Kraka mogą liczyć na piękne ostatnie pożegnanie. O to, aby faktycznie było ono dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dbają zakłady pogrzebowe. Znają one specyfikę Krakowa i oczekiwania jego mieszkańców – dlatego są w stanie zaproponować im odpowiednie usługi pogrzebowe. Listę sprawdzonych zakładów pogrzebowych można znaleźć na portalu Funer.

Nie trzeba być jednak tzw. VIP-em, aby w tę ostatnią ziemską drogę w Krakowie wybrać się z prawdziwymi honorami, z piękną oprawą muzyczną, w eleganckim karawanie… To, co kiedyś było zarezerwowane jedynie dla tzw. wyższych sfer – dziś jest dostępne dla przeciętnego mieszkańca. Jeśli ktoś chce poznać bliższe szczegóły – niech porozmawia z najbliższym zakładem pogrzebowym. Tam uzyska wszystkie niezbędne informacje i wyjaśni wszystkie wątpliwości. A bez wątpliwości jest łatwiej żyć – nie tylko w Krakowie, ale w każdym innym miejscu na Ziemi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments