Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

kwiaty na pogrzeb

Pogrzeb jest to chwila, w której powinniśmy godnie i z szacunkiem pożegnać zmarłą osobę. Wyraz naszego przywiązania okazujemy poprzez samą swoją obecność na ceremonii, ale możemy również okazać ją dzięki odpowiednim kwiatom.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Kwiaty są w naszej kulturze związane bardzo mocno z ostatnim pożegnaniem. Wieńce pogrzebowe oraz bukiety pozwalają na uhonorowanie zmarłej osoby. Przynoszą również nieco ulgi najbliższym, kiedy to dostrzegają namacalny wyraz szacunku. Dzięki kwiatom można ostatecznie stworzyć podniosłą atmosferę ceremonii. Dobrze jest wiedzieć, kiedy najlepiej powinniśmy kupić na pogrzeb wieniec, a kiedy wystarczą wiązanki pogrzebowe. Na pogrzebie bowiem podobnie jak w każdym aspekcie naszego życia obowiązują zasady savoir-vivre’u.

Zarówno bukiety, jak i wieńce pogrzebowe są oczywiście akceptowalną formą pożegnania zmarłego, ale to jak powinny być okazałe, zależy w dużej mierze od tego, jakie relacje mieliśmy ze zmarłą osobą lub jego najbliższą rodziną. Niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyśmy okazać nasz smutek i szacunek, musimy pamiętać również, aby nie przesadzić. Największe wiązanki oraz wieńce pogrzebowe, powinny bowiem pochodzić od najbliższej rodziny.

Wieńce pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe charakteryzują się przede wszystkim dużym rozmachem i przepychem. Są wykonywane najczęściej na podkładach z iglastych gałązek. Wieńce są niemal zawsze wybierane przez najbliższą rodzinę, ale równie często są wybierane przez grupy znajomych, przyjaciół lub współpracowników. Do wieńców jako dodatek dodawane są szarfy, na których wypisane są wyrazy naszego szacunku oraz żałoby. Jako kwiaty na wieńce nadają się doskonale mieczyki, lilie oraz róże. Przykładowe kompozycje można zobaczyć na stronach internetowych kwiaciarni takich jak np. kwiatyelusia.pl.

Wiązanki pogrzebowe

Przeważnie wiązanka składa się z samych kwiatów. Można do nich dołączyć dodatki. Do najczęstszych dodatków zaliczamy ozdobne liście, zielone rośliny, ozdobne folie pogrzebowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments