Międzynarodowy transport Zmarłych

transport zwłok

Międzynarodowy transport Zmarłych wymaga wielu pozwoleń i całego szeregu procedur. Taką usługę może wykonać zakład pogrzebowy, która ma specjalne na to pozwolenia i wszelkie licencje. W przypadku gdy Polak umrze za granicą, konsul danego kraju powiadamia rodzinę w Polsce. Wszelkie koszty transportu i pochówku takiej osoby leżą w gestii osób , które zdecydowały się na sprowadzenie zwłok do Polski. Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.irys.sosnowiec.pl/miedzynarodowy-transport-zmarlych/.

SPROWADZAMY ZWŁOKI DO POLSKI

Po otrzymaniu od konsula wiadomości, że zwłoki lub szczątki można sprowadzić do naszego kraju, rodzina lub upoważniona przez nią firma pogrzebowa wnioskuje o sprowadzenie zwłok.

Przetłumaczony akt zgonu przedstawiamy w urzędzie konsularnym kraju, z którego mamy sprowadzić zwłoki. Dołączamy także zaświadczenie lekarskie, informujące, że zgon nie nastąpił z powodu choroby zakaźnej oraz pozwolenie na pochówek od starosty lub prezydenta miasta właściwego dla miejsca pochowku w Polsce.

JAK WYGLĄDA MIĘDZYNARODOWY TRANSPORT ZMARŁYCH?

Zmarłych przewozi się w specjalnych, metalowych trumnach, których dno jest pokryte substancją chłonną. Trumna jest lutowana przez pracowników zakładu pogrzebowego a następnie wkładana do drewnianej skrzyni. Tak samo dzieje się w przypadku prochów, które najpierw wkłada się do metalowej urny a następnie taką urnę umieszcza się w drewnianej.

Trumna z ciałem musi być przewożona, w przypadku samochodu, pojazdem oznaczonym, co przewozi. Urnę można przewozić każdym środkiem transportu.

Jeżeli chcemy przewieźć trumnę samolotem, musimy otrzymać na to specjalną zgodę od linii lotniczych, przedstawić im wszystkie ważne dokumenty oraz trumnie musi towarzyszyć w samolocie osoba z rodziny.

TRANSPORT ZWŁOK Z NIEMIEC

Transport zwłok z Niemiec jest trochę inny niż w przypadku innych krajów. Tutaj wyrabiamy międzynarodowy akt zgonu, którego nie musimy tłumaczyć oraz wszelkich formalności pogrzebowych czy transportowych musimy dokonać w bardzo szybkim czasie. Transport zwłok z Niemiec odbywa się tylko drogą lądową a zwłoki czy prochy wydawane są pracownikom firm pogrzebowych. Ofertę sprowadzenia zwłok z Niemiec można znaleźć na http://drejka.pl/.

Oczywiście można zwłoki z Niemiec przewieźć samolotem, ale jest to bardzo drogie i trwa o wiele dłużej niż droga lądową.

NAJLEPSZE SĄ FIRMY POGRZEBOWE

Jeżeli musimy już spełnić przykry obowiązek przywiezienia zwłok z zagranicy bliskiej osoby, to najlepiej zdecydujmy się na zatrudnienie i upoważnienie odpowiedniej firmy pogrzebowej.

Wyspecjalizowane firmy załatwią za nas wszystkie formalności, zwłoki przetransportują w sposób profesjonalny i zorganizują nam pochówek na miejscu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments