Opieka nad grobami – dlaczego warto?

opieka nad grobami

Opieka nad grobami to bardzo ważny element pielęgnowania wspomnień i szacunku, jaki można oddać Zmarłemu. Wiele osób ma możliwość samodzielnego zaopiekowania się grobem. Niestety niektóre osoby starsze lub schorowane mogą mieć utrudnione czynności ruchowe. Z tego powodu opieka nad grobem może być dla nich zbyt obciążająca. Wiele osób mieszka również poza granicami państwa, to sprawia, że regularne pojawianie się na cmentarzu jest niemożliwe.

Zaniedbany grób — konsekwencje

Całkowity lub bardzo rzadka opieka nad grobem sprawia, że zalegający brud może trwale uszkodzić pomnik. Tym samym miejsce wygląda bardzo nieestetycznie. Wypalone znicze i zgniłe kwiaty sprawiają, że miejsce spoczynku jest zaniedbane. Na wygląd pomnika wpływają również często zmieniające się warunki atmosferyczne. W związku z tym posprzątanie pomnika raz do roku to mało. Jeśli sami nie mamy możliwości, aby zaopiekować się grobem bliskiej osoby, warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego.

Opieka nad grobami — usługa pogrzebowa

Dom Pogrzebowy Omega oferuje opiekę nad grobami na terenie miasta Biały Bór, Szczecinek oraz Miastka. Wystarczy skontaktować się z zakładem pogrzebowym, a pracownicy podejmą się zadbania o grób. Pracownik zakładu pogrzebowego usunie stare znicze i kwiaty, umyje pomnik, oczyści teren dookoła grobu z zalegający chwastów i liści. Na sam koniec wykona relację fotograficzną, aby klient na maila mógł otrzymać efekt wykonanej pracy. Na życzenie klienta dookoła grobu pracownik może zasadzić kwiaty lub wysypać biały grys, który sprawi, że miejsce spoczynku będzie wyglądać dużo bardziej elegancko.

Opieka nad grobami to usługa pogrzebowa, z której warto skorzystać. Regularne porządki na cmentarzu sprawiają, że pomnik nie ulegnie zniszczeniu. Warto skontaktować się z pracownikiem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2 lat temu

My również zajmujemy się opieką nad grobami, to świetne udogodnienie dla osób które z różnych przyczyn nie mogą zająć się tym osobiście