Opieka nad grobami

pogrzeb

Piękny, czysty nagrobek czy świeże kwiaty i znicze, świadczą o szacunku i miłości do osoby zmarłej oraz o dbałości o miejsce jej pochówku. Niestety nie zawsze klienci, którzy swoim bliskim organizują pogrzeby w Warszawie, są w stanie później się takim grobem opiekować ze względu na odległość. Zdarza się tak na przykład, kiedy rodzina zmarłego mieszka za granicą, ale także wtedy, kiedy z powodu choroby nie jest w stanie zająć się miejscem pochówku.

Wsparcie zakładu pogrzebowego

Wystarczy znaleźć zakład pogrzebowy (np. tutaj), który świadczy usługi takie jak opieka nad grobami, by nie musieć martwić się wyglądem i stanem nagrobka osoby najbliższej. Co wchodzi w zakres takiej opieki nad grobami? Wystarczy skontaktować się z firmą i ustalić szczegóły. Opieka może być świadczona przed większymi świętami, ale także w zupełnie innym terminie, na przykład na rocznicę śmierci.

Pracownicy zakładu pogrzebowego zajmą się pielęgnacją nagrobków za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego środków. Ponadto w ofercie są dekoracje z kwiatów żywych lub sztucznych, zgodnie z życzeniem klienta. Na święta zakład pogrzebowy może przygotować okolicznościowe stroiki lub wieńce. Oczywiście na grobie staną też znicze. Ich cena zależy od wielkości i ilości.

Raz na jakiś czas zostanie zorganizowane sprzątanie grobu, które obejmuje gruntowne mycie impregnację płyty, a także odchwaszczanie i usunięcie zużytych wieńców, kompozycji kwiatowych czy wypalonych zniczy. Tam, gdzie grób daje taką możliwość, oferta obejmuje także sadzenie kwiatów. Całość prac zostanie przez pracowników zakładu pogrzebowego udokumentowana zdjęciami, więc klient będzie mógł na bieżąco cieszyć się z uzyskanych efektów. By ustalić wielkość pakietu opieki nad grobem oraz to, co wchodzi w jego zakres, wystarczy skontaktować się z pracownikiem zakładu pogrzebowego. Można to zrobić telefonicznie. Nie trzeba być fizycznie przy takiej rozmowie, zaś jest możliwość załatwienia tej sprawy nawet z zagranicy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments