Organizacja pogrzebu na terenie Szczecina

pogrzeby w szczecinie

Organizacja pogrzebu jest dla wielu osób jednym z najtrudniejszych zadań, z jakim muszą się zmierzyć w trakcie swojego życia. Pochówek najbliższych osób to wydarzenie, któremu towarzyszy ogrom trudnych do okiełznania emocji. Jednak bez względu na to, jak bolesna jest strata bliskiej osoby, na barkach rodziny spoczywa obowiązek zorganizowania godnego pochówku.

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Szczecin jest miastem, w którym istnieje wiele zakładów oferujących usługi pogrzebowe. Przy wyborze zakładu pogrzebowego powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, czy dany zakład pogrzebowy oferuje kompleksowe usługi takie jak transport zwłok, kremacje, pomoc w załatwianiu spraw formalnych czy budowa nagrobków. Pomoc zakładu pogrzebowego, który oferuje tak bogatą ofertę usług, z pewnością nieco odciąży nas emocjonalnie od trudności w załatwianiu spraw formalnych związanych ze śmiercią bliskiej osoby.

pogrzeb w szczecinie

Usługi pogrzebowe — charakter ceremonii pożegnalnej

Polska jest krajem, w którym ludzie przywiązują dużą wagę do tradycji katolickiej. To właśnie w obrzędzie katolickim odbywa się zdecydowana większość ceremonii pogrzebowych. Takim pogrzebom przewodzi osoba duchowna, która napawa żałobników nadzieją na ponowne spotkanie ze zmarłą osobą w życiu wiecznym.

Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których osoba zmarła jeszcze za życia jasno określiła, w jakiej formie chciałaby zostać pochowana. Obowiązkiem rodziny jest uszanowanie ostatniej woli zmarłego, nawet jeśli jest ona całkowicie sprzeczna z poglądami, które wyznają bliscy zmarłego. Pogrzeby świeckie stają się coraz popularniejszą formą pochówku. Takim pogrzebom przewodzi zwykle Mistrz Ceremonii Pogrzebowej, który wygłasza mowę pożegnalną bez odnoszenia się do żadnej konkretnej religii.

Szanując ostatnią wolę zmarłego, należy zatem wybrać taki zakład pogrzebowy, który oferuje organizację pochówku dla osób różnych wyznań lub takich, które nie deklarowały przynależności do żadnej konkretnej religii. Szczecin jest dużym miastem, w którym z pewnością znajduje się niejeden taki zakład.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszam do serwisu funeralnego – wiele tematycznych artykułów.