Transport zwłok z UK bez dodatkowego stresu

transport zwłok

Kiedy w Wielkiej Brytanii umiera ktoś bliski i zajdzie potrzeba sprowadzenia ciała zmarłego, trzeba pomyśleć o formalnościach. Proces transportu nie jest może nadzwyczaj skomplikowany, ale wymaga przedsięwzięcia kilku zdecydowanych i celowych kroków. Jest kilka różnic proceduralnych, jeśli porównamy sprawy biurokratyczne po obu stronach.

Kto może pomóc w trudnej sytuacji

Delikatna sytuacja wymaga wyczucia i profesjonalizmu. Do pierwszego kontaktu polecamy stronę firmy organizującej pomoc dla rodzin osób zmarłych poza granicami kraju – https://transport-zwlok-z-anglii.co.uk/

Ważne są podstawowe informacje. W czasie żałoby trudno zapanować nad emocjami oraz narastającym smutkiem i poukładać wszystkie sprawy w należytym porządku i kolejności.

Jaka jest różnica w formalnościach między stronami?

Podstawową różnicą pomiędzy realiami polskimi i angielskimi jest obecność koronera. Jest to kluczowa postać w ciągu administracyjnych zdarzeń. Koroner ma decydujące zdanie, jeśli chodzi o transport zwłok z Anglii. Koroner wydaje zgodę na rejestrację dokumentów związanych z orzeczeniem zgonu.

Wymagane dokumenty

Oprócz wydanego przez lokalne władze aktu zgonu firma, do której zwróci się rodzina zmarłego, występuje do koronera o wydanie zezwolenia na opuszczenie zwłok granic Wielkiej Brytanii. Wcześniej należy wystąpić do lokalnych władz w Polsce w celu zapewnienia miejsca na cmentarzu. Dokument z Polski trafia poprzez ambasadę do właściwego biura koronera w Anglii.

Warunki specjalne

Kiedy w proces postępowania zaangażowany jest lokalny wymiar sprawiedliwości, droga administracyjna wydłuża się do czasu zamknięcia przez prokuraturę dochodzenia w sprawie zejścia śmiertelnego.

Jeśli zachodzi podejrzenie co do przyczyny zgonu powiązanej z jedną z chorób zakaźnych z listy monitorowanych, zostaną wszczęte dodatkowe procedury i badania zwłok w celu wykluczenia lub potwierdzenia zaobserwowanych symptomów.

Podobieństwa proceduralne

Podobnie jak w Polsce jednym z elementów procedury jest orzeczenie lekarskie o zgonie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments