Ostatnie pożegnanie w Krakowie

usługi pogrzebowe kraków

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem. Trzeba przebrnąć przez wiele formalności związanych z pochówkiem, a towarzyszą temu ogromne emocje. W takich okolicznościach ciężko jest podejść do sprawy z rozsądkiem i zadbać o każdy szczegół ceremonii pogrzebowej.

Ogromnym wsparciem w tych trudnych momentach służą pracownicy zakładów, które świadczą usługi pogrzebowe w Krakowie – jest ich dużo. Dla każdej z nich ważny jest nie tylko zmarły, ale również jego rodzina. Do każdego klienta podchodzą z ogromną empatią, delikatnością i wyczuciem, a swoją pomocą służą na każdym etapie przygotowań do pochówku.

Usługi pogrzebowe Kraków są na wysokim poziomie. Profesjonaliści już na pierwszym spotkaniu z rodziną zmarłego dbają o ustalenie szczegółów ceremonii. Przygotowani są na każdą okoliczność. Również na to, że trzeba będzie pomóc bliskim w skompletowaniu dokumentów potrzebnych do pochówku. Pomogą w wyborze cmentarza, na którym spocznie zmarły i lokalu, w którym żałobnicy spotkają się po pogrzebie na ciepłym posiłku.

Pogrzeb tradycyjny czy kremacja?

 

Coraz większa popularnością cieszą się kremacje zwłok. Usługi pogrzebowe w Krakowie mają je w swoich ofertach. Jeśli rodzina zmarłego waha się nad wyborem takiego rozwiązania, pracownicy zakładu pogrzebowego odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. W ich ofertach znaleźć można nie tylko tradycyjne trumny, ale też urny na prochy po kremacji.

Podczas spotkania z pracownikiem zakładu pogrzebowego dobrze jest ustalić, czy będzie to tradycyjny pochówek, czy też utrzymany według określonego obrządku religijnego. Warto też oszacować przybliżoną ilość żałobników. Będzie to przydatne przy organizowaniu ich przewozu na miejsce pochówku i ewentualne zamówienia lokalu na spotkanie po pogrzebie. Wiele zakładów pogrzebowych ma w swoich ofertach dodatkowe propozycje, które nadadzą ceremonii wyjątkowej oprawy. Mogą to być laudacje lub muzyka na żywo. Warto więc odkurzyć w pamięci ulubiony utwór zmarłego i kilka ciekawych faktów z jego życia, o których warto będzie wspomnieć w mowie pożegnalnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4 lat temu

Kremacja ma wiele zalet, ale oczywiście każdy zakład powinien mieć w ofercie obie opcje.

3 lat temu

Pod tym adresem znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat zakładów pogrzebowych w Krakowie.