Usługi pogrzebowe w Białymstoku

usługi pogrzebowe

Białystok to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Ze względu na uwarunkowania geograficzne i historyczne miejsce to od wieków zamieszkiwali ludzie różnych narodowości, wyznań i kultur. Tę różnorodność widać również w zakresie nekropolii. Oprócz cmentarzy katolickich, znajdują się tam również cmentarz żydowski, prawosławny, ewangelicki.

Zakłady pogrzebowe w Białymstoku

Niezależnie od wyznania, śmierć bliskiej osoby zawsze jest smutnym przeżyciem. Dodatkowo jeśli trzeba w tym czasie zająć się formalnościami związanymi z organizacją pochówku. Na terenie Białegostoku istnieje jednak kilkanaście zakładów pogrzebowych, które w swojej ofercie posiadają kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zakres usług pogrzebowych

Niemal każdy zakład pogrzebowy oferuje opiekę nad zmarłym już od momentu odebrania ciała z domu bądź szpitala oraz przygotowania go do kremacji lub pochówku tradycyjnego. W zakładach pogrzebowych można dokonać wyboru urny lub trumny, oprawy muzycznej uroczystości, a nawet zamówić wieńce. Renomowane firmy jak dom pogrzebowy dbają o każdy detal, tak by również rodzina zmarłego i żałobnicy odczuć mogli pełen szacunek i współczucie w tych trudnych chwilach.

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy?

Białystok to duże miasto i tym samym wiele firm oferujących usługi pogrzebowe. Wybierając zakład pogrzebowy warto przejrzeć strony internetowe poszczególnych firm, by poznać zakres ich usług. Można również skorzystać z rekomendacji znajomych, którzy z usług danej firmy już korzystali. Dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego zakładu pogrzebowego jest możliwość rozliczenia kosztu pogrzebu z zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez ZUS. Zakład pogrzebowy, na życzenie rodziny zmarłego, sam złoży wniosek o zasiłek i przeprowadzi cały proces bez konieczności wykonywania dalszych kroków przez rodzinę.

Wiele zakładów pogrzebowych oferuje swoje usługi również w zakresie dalszej opieki nad miejscem pochówku. Warto przemyśleć możliwość skorzystania z takiej usługi, szczególnie jeśli w okolicy nie będzie nikogo, kto mógłby sam się o to zatroszczyć. Firmy oferują usługi sprzątania nagrobka, wstawianie świeżych kwiatów oraz ustawianie zniczy zgodnie z życzeniem rodziny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments