Usługi pogrzebowe w Kostrzynie

pomniki pogrzebowe

Śmierć bliskiej osoby jest trudnym momentem dla bliskich. Wraz ze stratą kogoś ważnego stają oni przed koniecznością zadbania o pogrzeb i miejsce pochówku oraz dopełnienia szeregu formalności. W tym może pomóc profesjonalna firma pogrzebowa, która oferuje szeroki zakres usług pogrzebowych.

Zakład pogrzebowy – zakres usług

Większość zakładów pogrzebowych oferuje obecnie obsługę ceremonii pogrzebowej w zakresie tradycyjnego pochówku, jak i pochówku z kremacją. Takie rozwiązania są standardem w przypadku miast, a w mniejszych miejscowościach dopiero się pojawiają. Ponadto do usług, które świadczy firma pogrzebowa wlicza się też: odbiór i transport ciała osoby zmarłej ze wskazanego miejsca do zakładu funeralnego, udostępnienie chłodni na okres czasu przechowywania ciała zmarłego (do ceremonii pogrzebu), przygotowanie ciała i zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne (mycie, golenie, czesanie, makijaż, ubiór), całościowa obsługa pochówku, zadbanie o formalności cmentarne, przygotowanie trumny lub urny, transport i przewóz karawanem na miejsce spoczynku oraz złożenie do grobu. Czasami usługi pogrzebowe łączone są też z usługami grabarza, który współpracuje z firmą i przygotowuje miejsce spoczynku – grób.

Zakład pogrzebowy „Sacrum” – Kostrzyn

Na terenie Kostrzyna usługi pogrzebowe oferuje zakład „Sacrum” (https://zakladpogrzebowy-sacrum.pl/), który oprócz tradycyjnych kwestii związanych z obsługą ceremonii pogrzebowej dba też o kwiaty na czas uroczystości i przygotowuje profesjonalne kompozycje dla zmarłego, które stanowią formę ostatniego pożegnania i podkreślenia emocjonalnej więzi, jaka łączyła zmarłego z osobą, która uczestniczy w pogrzebie.

Zakład oferuje możliwość kremowania ciała zmarłego lub pochowania go w sposób tradycyjny. Przeprowadza również ekshumacje, które wynikają z chęci przeniesienia ciała do grobu innej, zmarłej osoby lub z wygaśnięcia okresu koncesji na dany grób. Firma pomaga też rodzinie zmarłego zadbać o kwestie formalne związane z ekshumacją, jak i z innymi częściami dotyczącymi obsługi ceremonii i pochówku. Współpracuje też z lokalami gastronomicznymi w zakresie urządzania styp.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments