Wyposażenie kaplicy pogrzebowej

katafalk

Wielu ludzi zastanawia się, w jakich warunkach odbędzie się ich ostatnie pożegnanie z najbliższą osobą. Chyba każdy z nas chciałby, aby mimo smutku był to moment podniosły i dający nadzieję na ponowne spotkanie. Duży wpływ na to ma sposób prowadzenia pogrzebu przez księdza lub mistrza ceremonii, a także to, w jaki sposób nastrój zbuduje to, co znajdziemy we wnętrzu kaplicy, Temat wyposażenia kaplic jest kwestia bardzo interesującą nie tylko kiedy przygotowujemy się do pogrzebu w rodzinie, ale i ze względów czysto estetycznych. Nie sposób bowiem odmówić wyszukanym przedmiotom znajdującym się w takich budowlach elegancji i atrakcyjności wizualnej. Oto co może znaleźć się w kaplicy pogrzebowej.

Podstawowym przedmiotem, jaki podczas przygotowania do pogrzebu musi znajdować się w kaplicy jest katafalk. Jest to przygotowane specjalnie z myślą o pogrzebach podwyższenie, na którym w trakcie trwania ceremonii stawia się trumnę ze zwłokami zmarłego. Katafalki cechują się dość prostą konstrukcją, jednak bywają one bogato dekorowane.

Innego rodzaju artykułem dostępnym między innymi tutaj są różnego rodzaju znicze i świece. Zarówno metalowe znicze, jak i gazowe (których wyłącznym producentem w naszym kraju jest właśnie wyżej wymieniona firma) cechują się niezwykłą elegancją. Niekoniecznie są to takie same znicze, jakie spotykamy na grobach, przechadzając się cmentarnymi alejkami — kaplica jest bowiem wyjątkowym miejscem, a zatem znicze będące częścią jej wyposażenia powinny to podkreślać.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia kaplicy są podstawy pod urny z prochami zmarłego, często w wariantach z miejscem przeznaczonym na zdjęcie osoby która odeszła z tego świata. Pomagają one osobom uczestniczącym w pogrzebie w przypomnieniu sobie szczęśliwych chwil, które spędziły razem ze zmarłym, a także mogą być łatwo przemieszczone z miejsca na miejsce.

W kaplicy znajduje się także wiele elementów dekoracyjnych, takie jak wykonane z drogocennych materiałów krzyże bądź też świeczniki. Wszystkie te elementy sprawiają, ze towarzysząc zmarłemu w jego ostatniej wędrówce zdajemy sobie sprawę z wyjątkowości tego zdarzenia, a zmarła osoba pozostanie w naszej pamięci na długo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments