Wzniosłe uroczystości pogrzebowe

pogrzeb

Mogłoby się wydawać, że organizacja pochówku przebiega sprawnie i bezproblemowo. Nie zawsze tak jest. Pamiętajmy o tym, że do załatwienia mamy wiele spraw formalnych. Strata bliskiej osoby jest zwykle dużym szokiem, a więc nie zawsze mamy ochotę na tracenie czasu w urzędzie, czy tez innych instytucjach. Zdecydowana większość osób pragnie, aby uroczystość odbyła się w przeciągu kilku dni. Właśnie dlatego warto jest nawiązać współpracę z profesjonalnym domem pogrzebowym (warszawa.pogrzeby-cerber.pl).

Oszczędność czasu

Dobry zakład pogrzebowy posiada wieloletnie doświadczenie. To właśnie dzięki temu proces organizacji pochówku przebiega o wiele sprawniej. W zdecydowanej większości przypadków formalności można dopełnić w ciągu kilku dni, co niesie za sobą sporą oszczędność czasu. Nie zapominajmy również, że im dłuższy czas oczekiwania, tym wyższe koszty. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że po upływie określonego czasu płacimy za każdą kolejną dobę przechowywania ciała w chłodni. Zwykle jest to kilkadziesiąt złotych za dzień. Dla wielu osób to spory wydatek.

Opieka nad żałobnikami

Bardzo często nie mamy pojęcia, jak postępować z żałobnikami. Teoretycznie każdy powinien załatwić sobie transport na własną rękę, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dobrze jest więc rozważyć fachowy transport uczestników pogrzebu. Jest to szczególnie ważne, gdy kościół znajduje się w sporej odległości od cmentarza. Szeroka flota pojazdów zapewnia maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. Żałobnicy mogą zostać przetransportowani również do miejsca, gdzie będzie odbywać się stypa.

Usługi kremacyjne

Usługi pogrzebowe świadczone przez wyspecjalizowaną obsługę zawsze są zgodne z aktualnie obowiązującymi normami. Nie trzeba więc obawiać się, że ciało podczas kremacji będzie traktowane bez szacunku. Wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami. Oczywiście przez spopieleniem zwłok najbliżsi mogą pożegnać się ze zmarłym. Odbywa się to w komfortowych warunkach. Ostatnie pożegnanie trwa tak długo, jak tego potrzebujemy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments