Zakład pogrzebowy – podporą mentalną w trudnych chwilach

Utrata członka rodziny to traumatyczna chwila i emocje o bardzo silnym i wysoce negatywnym natężeniu. Jest ona tym boleśniejsza, gdy następuje nagle bez jakichkolwiek przesłanek. Najbardziej cierpią na tym małoletnie dzieci zmarłego i świeżo upieczona wdowa. Śmierć żywiciela rodziny to dla nich prawdziwy kataklizm. Na szczęście w załatwieniu wszystkich formalności urzędowych może pomóc wykwalifikowany zakład pogrzebowy.

Jakie dokumenty musi dostarczyć rodzina zmarłego?

Jeśli żywiciel rodziny zginął w miejscu pracy, to rodzina zmarłego musi udowodnić, że był tam zatrudniony legalnie i posiadał wszystkie potrzebne ubezpieczenia. W przeciwnym wypadku trudno będzie uzyskać odszkodowanie powypadkowe i rentę rodzinną dla dzieci zmarłego. Zakład pogrzebowy to na pewno instytucja, która orientuje się w tych wszelkich prawnych zawiłościach i warto skorzystać z jego doświadczenia. Rodzina nieboszczyka może kontaktować się z pracownikami owej placówki osobiście lub internetowo. Wystarczy wejść na stronę internetową zakładu augstra.pl, by nawiązać z nimi współpracę. Zakład Pogrzebowy Oleśnica ma jeszcze kilka podobnych placówek, ale augstra.pl jest najbardziej znanym domem żałobnym.

Bliscy nieszczęśnika będą także zobligowani do przedstawienia księdzu aktu zgonu, gdyż stanowi on najbardziej wiarygodny dowód potwierdzający zgon ojca rodziny. Bez niego organizacja pogrzebu i ceremonii żałobnej mogłaby nie dojść do skutku. Żona zmarłego musi również zgłosić się z aktem zgonu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, aby uzyskać zasiłek pogrzebowy. Na szczęście w tych gorzkich chwilach może liczyć na wsparcie i doraźną pomoc pracowników zakładu pogrzebowego.

W czym jeszcze może jej pomóc zakład pogrzebowy?

Pracownicy domu pogrzebowego mogą zadbać o wystrój grobu, dostarczenie ciała zmarłego na cmentarz i jego pośmiertną toaletę. Jest rzeczą oczywistą, że żona i dzieci denata nie będą miały do tego głowy, a ceremonia pogrzebowa, to ostatnie, o czym teraz myślą. Zakład pogrzebowy augstra.pl może też zapewnić odpowiednie stroje wszystkim żałobnikom i odpowiednią oprawę muzyczną.

Jest raczej pewne, że przyda się ona w tak podniosłym momencie. Odpowiednio dobrana, może doprowadzić uczestników ceremonii do łez, lecz nie ma się, co dziwić, gdy śmierć głowy rodziny jest stanowczo przedwczesna. Znaną praktyką zakładu augstra.pl jest wręczanie kryształów żałobnych z wygrawerowaną dedykacją. Stanowią one pamiątkę sentymentalną i są produkowane na wyraźne życzenie rodziny zmarłego. Ich ilość zależy od zasobności portfela i indywidualnych upodobań.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zapraszam na mój blog
18 dni temu

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na mojej stornie blogowej.